Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu gotówkowego?

Możliwość zaciągania kredytów gotówkowych to dla wielu osób szansa na szybki zakup wymarzonych dóbr. Na początku przemian ustrojowych w Polsce te produkty finansowe były niezwykle drogie, a dostęp do nich był bardzo ograniczony. W ostatnim okresie sytuacja uległa znacznej zmianie. Stabilność polskiej gospodarki oraz systemu bankowego, a także niski poziom inflacji spowodowały, że kredyty gotówkowe stały się dużo tańsze i bardziej dostępne. zyski z lokat

W wielu, nawet małych miejscowościach, nastąpił wysyp bankowych punktów, gdzie w kilkanaście minut można pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Osoby wygodne lub ceniące swój czas, mogą to zrobić bez wychodzenia z domu, za pomocą Internetu. Wystarczy do tego komputer lub telefon z dostępem do sieci. Tak duża dostępność kredytów spowodowała, że wielu klientów straciło swoją czujność i zaczęło wybierać pierwszą lepszą ofertę banku na jaką natrafią. W przypadku pożyczania pieniędzy, zamiast emocjami, lepiej kierować się rozumem i zwracać uwagę na kilka elementów oferty kredytowej.

Czym jest oprocentowanie kredytu i prowizja bankowa?

Punktem wyjścia jest sprawdzenie wysokości oprocentowania kredytu. Wskaźnik ten informuje, ile będzie trzeba bankowi oddać pieniędzy. Bardzo często jest to jedyna rzecz na, którą klienci zwracają uwagę zaciągając kredyt gotówkowy. Porównując oferty, należy zwrócić uwagę na inne czynniki, które również wpływają na ostateczną cenę kredytu.

Chodzi tu przede wszystkim o prowizję bankową. Najprościej mówiąc jest to opłata jaką bank pobiera za wykonywanie swoich czynności, związanych z pożyczeniem pieniędzy. Z reguły prowizja bankowa nie ma charakteru stałego, tzn. że jej wysokość można negocjować z pracownikiem udzielającym kredytu. Zawierając umowę kredytową, należy również zwrócić uwagę czy nie zawiera innych, dodatkowych opłat. Mogą one być związane np. z wcześniejszą spłatą zobowiązań, czy zmianą warunków spłaty kredytu.

Co jeszcze warto zrobić przed zaciągnięciem kredytu?

Dopiero po uwzględnieniu oprocentowania oraz wszystkich opłat i prowizji, powinno się wybierać najtańszy kredyt gotówkowy. Niestety, jest to zadanie dosyć czasochłonne, wymagające pewnej wiedzy z zakresu finansów. Dlatego przed podpisaniem umowy kredytowej, warto sprawdzić http://oferty-kredytow.com lub poprosić pracownika banku o wyjaśnienie wszelkich niezrozumiałych pojęć, czy punktów umowy. W tym wypadku należy kierować się zasadą, kto pyta nie błądzi. W przypadku, gdy chodzi o własne finanse żadne pytania nie są złe. Jeśli pracownik bankowy nie chce udzielić odpowiedzi, może oznaczać to, że nie wie co sprzedaje lub chce coś ukryć.