informacje finansowe

Samochody – dlaczego wszyscy je mamy?

Kredyt samochodowy – jest to najczęściej obok hipotecznych zaciągany przez Polaków rodzaj pożyczki. Dlaczego? Pewnie dla tego, że auta są zazwyczaj dość kosztowne, a z drugiej strony stanowią one artykuł niemalże pierwszej potrzeby. Bez samochodu ciężko jest dziś przecież normalnie funkcjonować. O ile jeszcze mieszkamy w mieście, jesteśmy samotni, młodzi, aktywni – jest to możliwe. shutterstock_190975778

W takim przypadku komunikacja miejska nie jest nawet złym rozwiązaniem. Jeżeli jednak mamy rodzinę, a dodatkowo mieszkamy na przedmieściach – auto to wręcz konieczność. Czasem nawet jedno nie wystarczy, trzeba kupić dwa lub trzy. Stąd też kredyty samochodowe. W końcu każdego dnia musimy się przemieszczać, docierać w całe mnóstwo miejsc. Każdego dnia musimy jeździć do pracy, po drodze podrzucając dzieci do szkoły, a później zrobić zakupy czy też wybrać się do lekarza. I to wszystko w ciągu kilkunastu zaledwie godzin. Żyjemy wszyscy w takim tempie, że szybki środek transportu jest tu wręcz nieodzowny.

Pożyczka na samochód – jak ją dostać?

Z drugiej jednak strony zakup samochodu nie jest banalnym przedsięwzięciem. Zazwyczaj trzeba wydać tutaj naprawdę sporo pieniędzy. Skąd je wziąć? Jeżeli mamy na to czas, zakup jest zaplanowany, możemy zaoszczędzić. Jeśli jednak jest inaczej – nie ma innego wyjścia niż pożyczka, kredyt samochodowy. W sytuacji kiedy pieniądze są nam potrzebne szybko, na już – jest to właściwie jedyna sensowna możliwość. Udajemy się więc do banku i prosimy o kredyt. Kredyty samochodowe są na tyle powszechne, że nikogo to nie dziwi. Musimy jednak wypełnić pewne procedury, spełnić warunki. Po pierwsze, zostaje sprawdzona nasza zdolność kredytowa. Być może okaże się, że jest ona wystarczająca. Wówczas pozostanie już tylko krok do chwili, gdy środki znajdą się na naszym koncie. I stopniowo będziemy mogli rozpocząć spłacanie. Czeka nas to niestety przez kilka najbliższych lat. Z każdej wypłaty część pieniędzy będziemy musieli oddawać bankowi, by uregulować nasz kredyt samochodowy. Pomyślmy więc zawczasu, czy na pewno nie jest on zbyt wysoki – przed dokonaniem wyboru sprawdź porównanie kredytów samochodowych.