inwestycje w aktywa

Na czym polegają lokaty inwestycyjne?

Lokata inwestycyjna polega na inwestowaniu przez bank pieniędzy klientów w instrumenty finansowe dostępne na giełdzie papierów wartościowych.inwestycje w aktywa

Lokaty inwestycyjne nie niosą ze sobą takiego ryzyka utraty kapitału jak samodzielne inwestowanie na giełdzie. Kapitał jest inwestowany przez specjalistów, więc można osiągnąć wysoki zysk. Jednak nie wszystkie pieniądze zarobione na inwestycjach dzięki wkładowi klienta trafiają na jego konto. Część tej sumy zabiera bank. Informacje o tym ile to będzie pieniędzy znajdują się w regulaminie lokaty i są jawne dla klienta podpisującego umowę z bankiem.
Na lokatach inwestycyjnych nie tracimy nawet jeśli inwestycje nie przyniosą zysku. W tym wypadku po upływie terminu lokaty bank wypłaci nap wpłacony wcześniej kapitał i gwarantowane odsetki.

Zyski jakie można osiągnąć na lokatach inwestycyjnych są wyższe niż w przypadku lokat terminowych. Jednak wybranie lokaty inwestycyjnej wiąże się z zamrożeniem pieniędzy na koncie na dość długi okres, a wypłaty przed jego upłynięciem są nieopłacalne, ponieważ skutkują stratą odsetek, a nawet części zainwestowanego kapitału.

Lokaty inwestycyjne są jednymi z najbardziej opłacalnych ze względu na zysk jaki można na nich osiągnąć, ale wybierając taka lokatę należy mieć świadomość tego, że pieniądze będą musiały zostać zamrożone na dłuższy czas niż w przypadku „tradycyjnych” lokat terminowych. Są one więc rozwiązaniem dla cierpliwych, którzy mogą pozwolić sobie na odłożenie oszczędności nawet na kilka lat. Jednak jeśli chodzi o lokaty cierpliwość może zostać wynagrodzona pokaźnymi zyskami, które w wielu przypadkach są powodem wybierania depozytów inwestycyjnych.