oprocentowanie lokat

Kredyt konsolidacyjny dla firm – czy to opłacalne rozwiązanie?

Kredyty konsolidacyjne firmowe oferowane są dla firm, które mają kilka mniejszych kredytów. Nawet krótkoterminowe kredyty mogą zachwiać pozycję firmy i osłabić jej stan finansowy. Spłata zadłużenia może zachwiać płynność finansową firmy. W najgorszych przypadkach takie kredytowe obciążenie może nawet doprowadzić do trwałej niewypłacalności. Z pomocą przychodzą nam kredyty konsolidacyjne dla firm.oprocentowanie lokat

Dla kogo kredyt konsolidacyjny firmowy?

Kredyt konsolidacyjny firmowy będzie dobrym rozwiązaniem dla firm posiadających kilka krótkoterminowych drogich zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny pozwala na zmniejszenie comiesięcznej raty. Trzeba jednak mieć również na uwadze, że czas spłaty zobowiązania znacznie się nam wydłuży a wtedy kredyt będzie nas więcej kosztował. Największą motywację do konsolidacji mają firmy, które już popadły w finansowe tarapaty. Do takich firm banki podchodzą jednak z rezerwą. Wnioskodawcy muszą liczyć się w takiej sytuacji z podniesieniem oprocentowania lub odmową przyznania kredytu przez bank. Najlepszym sposobem by uniknąć odmowy i wysokiego oprocentowania jest szybka reakcja na rozpoczynające się problemy finansowe. Nie ma, na co czekać. Sytuacja sama się nie rozwiąże. Wręcz przeciwnie może być jeszcze gorzej.

Gdzie można zwrócić się z prośbą o kredyt konsolidacyjny firmowy?

Niestety na naszym rynku jest niewiele takich ofert. Konkretnie tylko cztery banki proponują kredyt konsolidacyjny dla firm.
Pewnym substytutem dla kredytów konsolidacyjnych w przypadku firm może być długoterminowa pożyczka hipoteczna. Kredyt ten nie musi być wykorzystywany na określony cel a zatem może pokryć nasze inne zobowiązania.

Decyzja zapadła, będzie kredyt konsolidacyjny firmowy

Decydując się na kredyt konsolidacyjny firmowy dokładnie przemyślmy wszystkie za i przeciw. Może się okazać, ze taki kredyt z tańszą ratą będący długoterminowym w rzeczywistości będzie nas kosztował o wiele więcej. O opłacalności takiego przedsięwzięcia musimy zdecydować sami.

Pamiętajmy również, ze możemy zdecydować się na wzięcie kredytu konsolidacyjnego z dodatkową gotówką na dowolny cel. Być może taki zastrzyk gotówki pozwoli nam na większą płynność finansową firmy.

Pomimo to, że rosną koszta przy takim kredycie może być on dalej opłacalny. Mniejsza comiesięczna rata może być bardziej realna do spłaty. Ponadto nie będziemy musieli już pamiętać o kilku ratach w różnych instytucjach finansowych. Jeśli już zdecydujemy się na taki kredyt dokładnie przejrzyjmy oferty wszystkich banków sprawdzając blog konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/10/ranking-kredytow-konsolidacyjnych.html.