produkty oszczędnościowe

Konsolidacja kredytów — wybawienie czy utrapienie?

Trudno się w dzisiejszych czasach dziwić temu, że nasi rodacy coraz chętnej sięgają po wszelkiego rodzaju kredyty. W zasadzie nie powinno nas to w żadnym wypadku dziwić, bo trzeba jasno sobie powiedzieć, że często jest to jedyna możliwość, aby spełnić swoje marzenia i pobudować dom, kupić samochód, czy też pojechać z rodziną na wymarzone wakacje.
produkty oszczędnościowe
Niemniej jednak od banków nigdy nic nie dostaniemy za darmo i takie zaciągnięte zobowiązania na pewno będziemy musieli spłacić i to z odsetkami. Jeśli płacimy jeden kredyt i to niewielki, to zazwyczaj problemów z tym nie ma, choć i w takich sytuacjach zdarzają się wyjątki. Problem w tym, że bardzo często takich kredytów mamy dwa lub trzy, a ich raty są naprawdę bardzo wysokie. Wówczas mamy spory problem. Rozwiązaniem w takiej sytuacji możemy być konsolidacja kredytów. Z pewnością wielu z was nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jest taka konsolidacja kredytów. Za chwilę wam tę kwestię wyjaśnimy.

Połączenie rat wszystkich kredytów

W skrócie moglibyśmy powiedzieć, że taki kredyt konsolidacyjny to połączenie wszystkich rat w jedną. Niezależnie, czy mamy tutaj jeden kredyt, dwa czy trzy możemy je tutaj połączyć. Mimo wszystko warto zastanowić się nad tym, czy takie kredyty konsolidacyjne będą w naszej sytuacji opłacalne. Zacznijmy od tego, że każdy, kto decyduje się na kredyt konsolidacyjny, ma pewność, że jedna łączna rata będzie niższa od wszystkich pojedynczych, które mieliśmy wcześniej.

W związku z tym możemy liczyć na to, że za taki kredyt zapłacimy mniej każdego miesiąca. Niemniej jednak może to być złudne i to bardzo, bo ważną kwestią jest również to, że kredyty konsolidacyjne rozłożone są w dłuższym czasie. Patrząc na ranking najlepszych kredytów konsolidacyjnych, tak naprawdę więc taki kredyt nie jest dla nas wybawieniem, a tylko poprawą miesięczne sytuacji finansowej. W dłuższym okresie czasu tracimy na nim bowiem jeszcze więcej. Mimo wszystko konsolidacja kredytów jest jednym z rozwiązań, które mogą pomóc nam wrócić na właściwe tory w aspekcie finansowym.