zyski z lokat

Jak radzić sobie ze spłatą kilku kredytów?

Dzisiaj wiele ludzi jest obciążonych jakimś kredytem, a czasem i kilkoma. Nie chodzi tutaj wyłącznie o pożyczki w bankach ale też mogą to być raty za sprzęt RTV albo samochód. Gdy niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni żeby pamiętać o spłacaniu kilku rat w ciągu tego samego miesiąca, po jakimś okresie czasu jest to uciążliwe. I chociażby w takim przypadku świetnym pomysłem jest nierzadko konsolidacja naszych obciążeń finansowych. konta oszczędnościowe

Chociaż slogan ten jest często powtarzany w reklamach banków albo na łamach prasy, wielu z nas nadal nie wie co to oznacza. A chodzi w tym przypadku o nic innego jak wzięcie jednego kredytu na spłatę wszystkich naszych długów. W ten sposób tak naprawdę zamieniamy parę małych kredytów na jeden duży. Dla niektórych osób tego typu posunięcie może wydawać się niedorzeczne, jednak w wielu przypadkach jest to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Jak zatem działa wspomniany kredyt konsolidacyjny? Należy jedynie wybrać się do kilku banków i sprawdzić jakie takiego typu kredyty mogą nam zaproponować. W dużej mierze zależy to od typu posiadanych przez nas obciążeń finansowych, a także od ich wysokości. Zwykle jednak kredyty konsolidacyjne charakteryzują się tym, iż czas na ich spłatę jest rozłożony na dłuższy okres czasu przez co raty są mniejsze. Bywa to w dużej mierze opłacalne dla ludzi, którzy mieli problem ze spłatą wszystkich zadłużeń w tym samym miesiącu.

Dzięki temu bowiem posiadają one szanse na zmniejszenie wydatków każdego miesiąca. Dla samych banków, które są chętne udzielić tego typu kredytów, także jest to opłacalna operacja. Po pierwsze pozyskują kolejnego klienta, który spłaca daną kwotę razem z odsetkami, a to samo w sobie jest korzystne. Po drugie, klient ten jest wiarygodny jeżeli chciałby dostać kredyt konsolidacyjny a nie uciekać przed spłacaniem swoich długów.

Proponowane przez banki czy również pozostałe instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zwykle dzielą się na dwa główne typu. Pierwsze wśród nich to kredyty nazywane hipotecznymi, ponieważ z ich uzyskaniem wiąże się wymaganie zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki będącego w naszym posiadaniu domu lub przykładowo mieszkania. Powodem tego jest fakt, iż w takich sytuacjach konsolidacja kredytów opiewa na bardzo dużą sumę pieniędzy. Termin spłaty jest jednakże wtedy dłuższy a oprocentowanie mniejsze. Drugi rodzaj takiego kredytu nazywamy natomiast gotówkowym i przyznawany jest na niższe kwoty co powoduje, że nie wymaga się jakichkolwiek zabezpieczeń. Musimy jednak podkreślić, iż warunki jego pozyskania bywają nieco mniej korzystne. Termin spłaty zadłużenia jest dużo krótszy, a odsetki nieco wyższe.