inwestycje w wino

Inwestycje w wino jako przykład inwestycji alternatywnych

Wine banking czyli inwestycje w markowe wino staje się coraz popularniejszą formą inwestowania. Większość inwestorów postrzega wine banking, jako dobry sposób na kilkudziesięcioprocentowy zysk. Rynek win inwestycyjnych jest obarczony ryzykiem, jednak jest ono znikome.inwestycje w wino

Najchętniej wybieraną metodą inwestycji w wino jest kupno wina „en primeur”, które jeszcze leżakuje w beczce. Ten typ wina jest tańszy niż butelkowy odpowiednik, dlatego bardziej opłaca się nabyć wino w beczce, które po okresie 2-3 lat zostanie rozlane do butelek. Inną opcja jest możliwość kupna wina butelkowanego, które jest droższe lub zakup udziałów w funduszu inwestycyjnym. Głównym miejscem zawierania transakcji jest giełda w Londynie. Indeksem winnych inwestycji jest Liv-ex 100. Stanowi on zbiór 100 najbardziej cennych win. Wina są klasyfikowane według kryteriów takich jak cena, płynność oraz wiek.

Wina inwestycyjne pochodzą głównie z Francji, z Bordeaux i Burgundii. Są to wina markowe, produkowane w uznanych winnicach. Ich podaż jest mocno ograniczona, z tego powodu rynek win nie działa według typowych mechanizmów ekonomii. Z kolei wycena uzależniona jest również od przede smaku ocenianego przez ekspertów. Najlepszy sposobem na rozpoczęcie inwestowania w wino jest przekazanie kapitału firmom doradczym lub funduszom. Posiadają one większą wiedzę i doświadczenie w zakresie winnych inwestycji. Najbardziej znaną firmą doradczą na polskim rynku wine banking jest Wealth Solutions. Wealth Solutions pomoże nam zainwestować w wino, zajmie się zarządzaniem naszym kapitałem oraz zapewni odpowiednie przechowywanie wina.

Wealth Solutions zapewnia, że ten rodzaj inwestycji naprawdę zapewnia ponadprzeciętne zyski. Popyt na wino inwestycyjne ciągle rośnie. Z drugiej strony podaż jest ograniczana przez winnice i konsumpcję wina. Z tego powodu, korzystając z usług Wealth Solutions, nie musimy posiadać szerokiej wiedzy na temat wine banking, a będziemy mogli cieszyć się wysoką stopą zwrotu z inwestycji w wino.