najlepsze lokaty bankowe 2014

Inwestuj mądrze!

Inwestowanie poza lokatą bankową.

Od dawna już szanse atrakcyjnego, ale także bezpiecznego inwestowania swoich oszczędności znacząco zmalały. Klienci banków, którzy posiadają większe kwoty pieniędzy, z niepokojem patrzą na wysokość oprocentowania oferowaną przez bank. Patrzą i niedowierzają, że można zaoferować tak niewiele. Zazwyczaj im dłuższy czas trwania lokaty, tym wyższe oprocentowanie. Nie jest to jednak zbyt wielka różnica, która mogłaby zaciekawić wielu klientów.oferty banków w Polsce

Niskie oprocentowanie lokat oraz kredytów.

Niskie oprocentowanie lokat, przedkłada się również na niską wysokość oprocentowania kredytów oferowanych przez banki. W zaistniałej sytuacji, znacznie lepszym wyborem będzie inwestowanie oszczędności pieniężnych poza bankiem. Bank pomimo tego, że oferuje nam stabilność i bezpieczeństwo, to jest zbyt mało opłacalny. Można wręcz powiedzieć, że w zaistniałej sytuacji nieopłacalny.

Podejmując jednak decyzję o inwestowaniu poza bankiem, należy tego dokonywać po pełnym przemyśleniu i najlepiej przy pomocy osoby doświadczonej w inwestycjach. Inwestowanie poza bankiem wiąże się z ryzykiem, utraty części kapitału pieniężnego. Daje jednak inwestorowi szansę na znacznie wyższe zyski niż na lokacie bankowej.

W co najczęściej inwestujemy oprócz lokat bankowych?

Jeżeli mamy znaczne oszczędności i nie chcemy ich trzymać na nieopłacalnych lokatach bankowych, to warto wybrać inny sposób zarabiania pieniędzy. Najczęściej inwestycje dotyczą zakupu nieruchomości. Dają one gwarancję posiadania rzeczy materialnej, jaką jest budynek, oraz zarobku poprzez wynajęcie go do różnych usług. Nie każdy jednak zna się na budownictwie i nieruchomościach, a żeby zarobić, koniecznie trzeba zakupić lokal w atrakcyjnej lokalizacji, który będzie dla potencjalnych klientów interesujący.

Kolejnym ciekawym, jednak z racji możliwości utraty części kapitału, niebezpiecznym sposobem inwestowania, jest zakup akcji różnych spółek i gra na giełdzie. Osoby obeznane w temacie są w stanie w ciągu miesiąca osiągnąć ogromne przychody. Większość jednak traci część oszczędności. Na szczęście są specjaliści, którzy oferują swoją pomoc w zamian za pewną określoną opłatę. Na pewno na początku swojej kariery na giełdzie i w kupowaniu akcji spółek, warto z takiej płatnej formy pomocy skorzystać. Mamy wtedy większe szanse na dłuższe utrzymanie naszych środków pieniężnych.

Inwestycje poza bankowe nie są łatwe.

Jest to ogromne wyzwanie dla inwestorów. Niskie oprocentowanie lokat zachęca klientów banków do poszukiwania innych sposobów na powiększanie oszczędności. Niestety, zazwyczaj wiąże się to, z niebezpieczeństwem utraty pieniędzy.

Więcej szczegółów tutaj.