oprocentowanie lokat

Inwestowanie z zyskiem większym, niż na lokacie

Większość z nas jest świadomych tego, że lokaty oferowane aktualnie przez banki, nie są w stanie zagwarantować sensownych zysków, z których można byłoby się cieszyć. Z tego też powodu, coraz więcej osób szuka innego sposobu na powiększenie swoich oszczędności. Jeżeli jesteśmy w stanie zablokować swoje środki finansowe na wiele lat, w zamian za otrzymywanie comiesięcznej kwoty pieniędzy, która może być bardzo atrakcyjną formą wynagrodzenia lub dodatku do pensji, to warto pomyśleć o inwestycji w nieruchomość.oprocentowanie lokat

Inwestuj długoterminowo w wypoczynek

Po ciężkich miesiącach pracy, każdy marzy o tym, aby wypocząć. Coraz częściej możemy się spotkać z inwestowaniem środków pieniężnych, w domki letniskowe, czy apartamenty wypoczynkowe w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Decydując się na tego typu inwestycję, musimy liczyć się z jej długoterminowością. Kwotę za którą zakupimy domek, czy apartament, trudno będzie jednorazowo odzyskać. Praktycznie jedyną możliwością będzie sprzedaż nieruchomości. Jeżeli jednak nie zależy nam na gotówce, a liczymy na stałe zyski, to warto wtedy ulokować w ten sposób pieniądze.

Lokaty gwarantują zysk w wysokości kilku procent, w skali roku. Nawet najlepsze oprocentowanie lokat nie pozwoli na satysfakcjonujące zyski. Inwestując w nieruchomość wypoczynkową oprócz tego, że mamy zabezpieczenie w formie budynku, a nasze pieniądze są zmaterializowane, to możemy domek letniskowy, czy apartament wynająć. Wynajęcie atrakcyjnych nieruchomości w miejscowościach wypoczynkowych i odwiedzanych przez turystów może przynieś dużo większe przychody, niż wynajem zwykłego mieszkania w bloku, czy domu jednorodzinnego. Zazwyczaj w okresie letnim tydzień wynajmu domku letniskowego to koszt około 1500-2000 złotych, w zależności od lokalizacji. Licząc, że okres wakacyjny trwa około 3 miesięcy, to w przybliżeniu możemy liczyć na zyski w wysokości nawet 24 000 złotych. Dodatkowo w trakcie roku można nieruchomość wynajmować okolicznościowo, w celu noclegu. Mamy również możliwość sami wypoczywać w atrakcyjnym miejscu bez żadnych opłat. Jeżeli tylko mamy taką możliwość i nasze oszczędności są wystarczające, to warto zastanowić się nad tego typu inwestycją.

Lokata bankowa już nieopłacalna?

Jeżeli mamy znaczne oszczędności, to faktycznie najlepsze lokaty wrzesień 2015 nie będą dla nas opłacalne, ponieważ możemy ulokować pieniądze gdzieś, gdzie będą znacznie szybciej i więcej zarabiać. Pieniądz, robi pieniądz i warto o tym pamiętać. Im większą sumę pieniędzy posiadamy, tym łatwiej jest nam osiągnąć satysfakcjonujący zysk.