obligacje skarbowe

Czym się charakteryzują pożyczki przez Internet?

Pożyczki przez Internet to od kilku lat niezwykle popularny produkt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony pożyczkobiorców. Jest to produkt poza bankowy, który działa na nieco innych zasadach, jednak tutaj również obowiązują przepisy prawa.obligacje skarbowe

Proste zasady i minimum formalności

Główną cechą charakterystyczną dla pożyczek przez Internet jest minimum formalności oraz przejrzyste zasady. Firmy oferujące takie pożyczki 2015 starają się, aby ilość formalności została ograniczona do minimum. Zasady, jakie stosuje większość firm tego typu są bardzo podobne. Zazwyczaj klienci nie są sprawdzani w BIK, stąd wiele osób, które mają złą historię kredytową wybiera pożyczki bez bik. Poza tym zasady są jasno określone. Podana kwota pożyczki zostaje powiększona prowizję dla firmy, co jasno jest opisane w umowie. Większość takich firm działa w oparciu o Internet, w związku, z czym złożenie wniosku zajmuje kilka chwil. Po złożeniu wniosku następuje rozpatrzenie i decyzja, która trwa kilka chwil. Po tym czasie pieniądze na naszym koncie mogą już się znaleźć nawet w ciągu kilkunastu minut.

Niewielkie kwoty na krótki czas

Kolejną ważną kwestią dotyczącą tego produktu finansowego jest wielkość pożyczki. Firmy pozwalają pożyczyć od kilkuset złotych do kilku tysięcy, Na naszym runku istnieje kilka firm oferujących większe kwoty, jednak w takim przypadku weryfikacja klienta jest nieco bardziej rygorystyczna i w tym przypadku może być oceniana również zdolność kredytowa.

Czas umowy trwa od 15 dni do miesiąca. Czasami można znaleźć oferty na dwa miesiące, jednak najczęściej umowa dotyczy miesiąca czasu. Zatem biorąc taką pożyczkę musimy być świadomi, że pieniądze należy zwrócić w szybkim czasie.

Pieniądze w szybkim czasie na koncie

Dużą zaletą i przewagą nad kredytami bankowymi jest czas realizacji pożyczki. Coraz więcej firm w swoich ofertach podaje informacje, że pieniądze na koncie klienta znajdą się nawet w kwadrans. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja nie miałaby miejsca, natomiast obecnie jest to jak najbardziej możliwe. Banki potrzebują na decyzję, weryfikację danych dużo więcej czasu, zatem jest to z pewnością przewaga na korzyść pożyczek bez BIK.

To nowoczesny produkt, który w wielu sytuacjach może okazać się pomocny. Proste zasady i niewielka ilość dokumentów potrzebnych do otrzymania pożyczki online powodują, że jest to chętnie wybierany produkt.