depozyty terminowe

Charakterystyka poszczególnych rodzajów lokat bankowych

Rodzajów lokat bankowych jest całe mnóstwo, z pewnością wiele z nas kojarzy niektóre z nich. Tak czy inaczej na pewno dobrym pomysłem jest jak najlepsze zapoznanie się z różnymi rodzajami lokat. Dlatego dziś omówimy sobie niektóre z nich. Na początek zajmiemy się lokatą negocjowaną.depozyty terminowe

Lokata negocjowana

Lokaty negocjowane są to lokaty przeznaczone dla osób, które chcą zainwestować w nie duże kwoty pieniężne. I mówimy tutaj o naprawdę potężnych sumach w wysokości kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Lokaty negocjowane jak sama nazwa wskazuje pozwalają na lekkie negocjacje między klientem, a bankiem. Negocjować można warunki umowy, a także wysokość oprocentowania, kapitalizację odsetek, długość trwania lokaty czy też oprocentowanie stałe bądź zmienne, a także kwotę minimalną. A dlaczego banki pozwalają sobie na negocjowanie z klientem? Otóż osoba zakładająca lokatę i wpłacająca bardzo dużą sumę pieniędzy jest dla placówki bankowej bardzo pożądanym klientem. W końcu musimy pamiętać o tym, że nie tylko my mamy jakieś zyski z naszej lokaty – ma je również bank, a im większa kwota na lokacie, tym zyski są większe, zarówno dla nas jak i dla banku.

Lokata terminowa

Lokata terminowa jest zakładana na pewien określony czas – na przykład trzy miesiące, pół roku, rok. Jest to umowa między klientem a bankiem, w której to klient powierza swoje pieniądze placówce bankowej. Ten, dzięki obracaniu pieniędzmi może je pomnażać. Lokaty terminowe cechują się dość dobrym oprocentowaniem, dlatego ich założenie może nam przynieść całkiem spore zyski. Warto więc zastanowić się nad jej założeniem. Zanim jednak to uczynimy, pamiętajmy o tym, aby zapoznać się ze wszelkimi zasadami działania takiej lokaty.

Lokata jednodniowa

Lokata jednodniowa jest bardzo ciekawą formą lokat bankowych. Cieszy się ona również coraz większą popularnością wśród wielu osób. Lokata jednodniowa trwa dwadzieścia cztery godziny i może być odnawialna dnia następnego, bądź też nie. Lokata jednodniowa może być dość dobrze oprocentowana, a dodatkowym plusem jest to, że przy jej założeniu możemy uniknąć podatku Belki, co skutkuje zwiększeniem naszych zysków. Jeśli chcemy pomnożyć swoje pieniądze, a nie bardzo uśmiecha nam się zakładanie lokaty na długi czasu, to lokata jednodniowa może być doskonałą opcją dla nas. Warto więc zastanowić się dobrze nad jej założeniem, ponieważ cechuje się wieloma zaletami.