depozyty terminowe w banku

3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kontach oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe to niezwykle popularny produkt bankowy, który pozwala swobodnie zarządzać swoim kapitałem i dbać o budżet domowy. To doskonała opcja dla osób, które chcą rozpocząć oszczędzanie lub lubią mieć stały dostęp do swoich pieniędzy przy maksimum bezpieczeństwa. Banki chcąc pozyskać nowych klientów stosują różne promocje, które w efekcie końcowym nie zawsze są warte uwagi.depozyty terminowe w banku

Dodatkowe produkty dla klientów

Konieczność brania dodatkowych produktów takich jak konto osobiste czy też karta debetowa nie zawsze są dla klienta opłacalne. Powszechnie wiadomo, że konta osobiste to już nie tak tani produkt i za jego prowadzenie oraz obsługę często musimy sporo zapłacić. Dodatkowo bank oferuję kartę kredytową, debet na koncie i kilka innych drobiazgów. W ten sposób zamiast oszczędzać możemy wydawać dodatkowe pieniądze, co nie jest dobrym sposobem na pomnażanie oszczędności.

Lepsze oprocentowanie tylko dla nowych środków finansowych

To kolejny chwyt stosowany przez banki. Bardzo często chcąc zarabiać na koncie oszczędnościowym mamy taką możliwość, ale tylko w przypadku nowych środków. W ten sposób okazuje się, że lepiej są traktowani nowi klienci banku niż wierni klienci, którzy są przywiązani do danego banku. Warto na to zwrócić uwagę i nie przywiązywać się do danej placówki, a poszukiwać nowych możliwości. Korzystając z Internetu mamy możliwość sprawdzenia różnych banków, a umożliwi nam to ranking kont oszczędnościowych. Tam szybko porównamy kilka najlepszych ofert.

Inna kapitalizacja odsetek

Niekiedy nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, że banki wykorzystują naszą niewiedzę i nieuwagę. Najczęściej banki decydują się na miesięczną kapitalizację odsetek, co jest raczej normalnym trybem. Natomiast część banków ma własny sposób na oszczędności dla siebie. Często trafiają się oferty, w których kapitalizacja odsetek następuje raz na trzy miesiące, a czasami nawet raz na pół roku, co sprawia, że takie konto oszczędnościowe nie jest opłacalne dla klienta, a jedynie dla banku. Warto dokładnie przyglądać się ofertom i czytać szczegółowo to co znajduje się w umowie oferowanej przez bank.

Jeżeli podejdziemy do tego z głową to uda nam się uniknąć przykrych niespodzianek i sprawdzić ranking kont oszczędnościowych styczeń 2015. Z pewnością okaże się pomocnym narzędziem ranking kont oszczędnościowych. To duża oszczędność czasu i pieniędzy oraz trafny wybór na ulokowanie naszych pieniędzy.